DOLAR 19,0504 0.02%
EURO 20,7353 0.22%
ALTIN 1.204,02-0,10
BITCOIN 522822-2,80%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

05:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

Espor geleceğin sporu olabilir mi?

Espor geleceğin sporu olabilir mi?

ABONE OL
02/02/2023 13:36
Espor geleceğin sporu olabilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler farklı bölümlerdeki değişim süreçlerinde öncü rol oynuyor. Üretilen yeni teknolojilerin insanların günlük hayatındaki yeri arttıkça, kesim profesyonelleri de bu sürece ahenk sağlamak ismine yenilikçi adımları takip ediyor. Espor ekosistemi yenilikçi gelişmelerle ivme yakalayan dalların başında geliyor. İş dünyası mecmuası Forbes tarafından hazırlanan listeye nazaran en değerli on espor şirketinin toplam bedeli Aralık 2020’ye kıyasla yüzde 46 artış göstererek 3,5 milyar dolara ulaştı. Tüm bunlar, “Espor geleceğin sporu olabilir mi?” sorusunu akıllara getiriyor. BBL Kurucu Ortağı Ferit Karakaya esporun yakaladığı ivmeyi ve dalın geleceğini kıymetlendirdi.

Espor popülaritesini artırmayı sürdürüyor

“Espor, ekosistemdeki vizyoner insanların çalışmaları sayesinde popülaritesini artırmayı sürdürüyor. Bu çalışmalar doğrultusunda espor dünyası olarak daha geniş kitlelere ulaşıyor ve adım adım gelişim göstermeye devam ediyoruz. Bölümdeki sayılara bakıldığında olumlu bir tablo görüyoruz. Yakaladığımız büyüme suratının yavaşlayacağına dair rastgele bir emare bulunmuyor. Bu sebeple, önümüzdeki devirde artan yatırımlarla birlikte izleyici sayısında da büyük bir artış bekliyoruz.

Tüm bu gelişmeler gelecekte yalnızca dalı canlandırmakla kalmayacak. Yatırımlar sebebiyle daha büyük yararların elde edildiği bir ortamda, tam vakitli bir meslek tercihi olarak espora yönelen oyuncu sayısı da artış gösterecek. Bu sebeple oyuncuların gelirlerinin de artış göstereceğini düşünebiliriz. Profesyonel manada epeyce başarılı, mücadeleci ve tecrübeli oyuncuların sayısının yükseleceğini, bölümün üst seviye yeteneklerle buluşacağını ve dolasıyla alandaki rekabetin de artacağını öngörüyoruz.

Tüm bunlar ışığında, gelecekte daha fazla profesyonel oyuncunun, grubun ve tertibin dahil olmasıyla birlikte büyük bir espor dalı bizleri bekliyor. BBL olarak, bu gelişmelerden hayli memnunuz. Rekabetin ve oyun düzeyinin yükseleceği bir ortamın ekosistemdeki tüm paydaşları besleyeceğini düşünüyoruz. Mücadeleci yapımızla alanda yeni rakiplerin ortaya çıkmasından çekinmiyoruz zira rakiplerin bizi geliştireceğini ve daha ileri taşıyacağına inanıyoruz.

Espor, geleceğin spor dünyasında değerli bir yer tutacak

Oyun ekosistemi, oyunculara birçok avantaj sağlıyor. Oyunseverler oyunlar aracılığıyla rutin hayatlarında gerçekleştiremedikleri aksiyonları ve tecrübeleri sanal bir ortamda görsel olarak keşfedebiliyor. Öte yandan, esporun yalnızca eğlenceli bir tecrübe alanı sunmakla kalmadığını tabir edebiliriz. Tıpkı vakitte oyunculara iş birliği içerisinde hareket edecekleri, bağlantı kuracakları ve fikir alışverişinde bulunacakları bir dayanışma ortamı da sunuyor. Çevrimiçi müsabakalar devam ederken çevrimiçi sohbet aracılığıyla bağlantı sağlayan oyuncular, anlık reaksiyonlar göstererek daha âlâ bir rekabetin önünü açıyor. Buradan hareketle oyun platformlarının bir toplumsallaşma ortamı oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bunlar ışığında, dijitalleşen dünyada espor alanına yapılan yatırımların giderek artacağını düşünüyoruz. Yatırımların çoğalmasının akabinde ekosistemdeki tüm paydaşlar daha güzel fırsatlardan yararlanma imkânı yakalayacak. Bu sayede her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşılırken, esporun popülaritesini artıran bir spor kolu olarak dikkat çekeceğini söylemek mümkün. Sonuç olarak, espor geleceğin spor dünyasında kıymetli bir yer tutacak. BBL olarak, taraftarlarımızdan da takviyeleriyle ekosistemimizi daha ileriye taşımak için elimizden gelen çabası göstereceğiz. Taraftarlarımızın bize olan inancını ve inancını biliyoruz. Bizler, geleceğin spor dünyasında kıymetli bir oyuncu olarak yer alacağız.”

Kaynak: Fanatik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri